zuzka cviceni deti_31a.jpg

Jóga pro děti

 

Podzimní trimestr 4.10. - 10.12. 2021
 
Jógamatka, Gorkého 44
Pondělí 9:30 - 10:30 - Jógové cvičení rodičů a dětí - batolat (1,5-3 roky) (Vendula) Obsazeno
Pondělí 16:15 - 17:15 - Jógové cvičení pro děti - předškoláky a jejich rodiče (3 - 6 let) (Vendula) Volná místa

Cena je 1 500,-  za kurz - 10 lekcí

První lekce je zkušební (150,-), je možné ji uhradit zvlášť a až po ní se rozhodnout, zda budete pokračovat v celém běhu.

Náhrady zmeškaných hodin jsou možné v ostatních našich kurzech.

Dotazy: jakodomajoga@gmail.com. Přihlášky možné již jen do kurzu pro děti 3-6 let - přes rezervační systém zde.

Vendula Ševčík

Jmenuju se Vendula Ševčík, jsem mámou dvou krásných dětí (3,9). Jógu jsem začala cvičit v dětství, stejně jako začínají moje děti. Jóga se od počátku stala součástí mého osobního spirituálního hledání přesahu i nacházení sebe sama.
Studovala jsem environmentalistiku, dějiny umění a estetiku a jsem také profesionální chůvou. Mezi rodičovskými dovolenými jsem prováděla tři roky děti v lesní mateřské škole, kde jsme také tu a tam s dětmi nějakou tu jógovou pohádku cvičili. Nyní studuji jógu v lektorském kurzu Unie jógy.

Ve vztahu k dětem považuji za nejdůležitější respektující přístup, a to k jejich vývojovým možnostem, sobě samým i ostatním navzájem. Snažím se vytvářet prostředí, kde mohou prožívat jak kompetenci, tak vnitřní svobodu.

Jógové cvičení rodičů a dětí - batolat (1,5 - 3 roky)


Kurz pro rodiče a jejich chodící batolata bude rozdělen na dvě na sebe navazující linky.

V první části uvítáme jógového skřítka, budeme s dětmi zkoušet prstové hry a říkanky s pohybem a postupně se učit jednoduché ásany zvířátek, které se poté budou objevovat jak v jógových pohádkách, tak ve tvoření. Využijeme také svůj hlas a rytmus. Nebude chybět ani malá jógová akrobacie s mámou nebo tátou a společné hry. Děti si poté mohou vytvořit domácí jógovou příručku.

Zatímco děti budou tvořit, mohou se rodiče protáhnout a trochu si jógově zacvičit. Na závěr se společně pokusíme o zklidnění a relaxaci.

Jógové cvičení pro děti - předškoláky a jejich rodiče (3 - 6 let)


Po odloučení ve školce a práci se pojďme společně pobavit hrami rozvíjejícími spolupráci a empatii, říkankami, cvičením a jógovými pohádkami. Bude to čas jen pro vás a vaše dítě.

Naučíme se také jednoduché ásany, které využijeme při vyprávění pohádek. Nebude chybět ani jógový skřítek nebo malé tvoření během kterého se mohou trochu protáhnout i máma nebo táta.

Společný čas zakončíme malou relaxací a rozloučením se skřítkem.