Elena

 

Jmenuji se Elena Kianičková a pocházím z Oravy, ze severu středního Slovenska. Od ukončení střední školy jsem ale žila na hodně místech, procestovala několik zemí a před pár lety zakotvila v Brně, v kouzelné Kamenné kolonii. 


Jsem vystudovaná fyzioterapeutka, ale jelikož jsem se na škole nedozvěděla to, co mně nejvíce zajímalo – jak souvisí psyché a soma a jak s tím smysluplně pracovat – velmi záhy jsem se začala zabývat jógou a kraniosakrální terapií. Ze začátku jsem jógu pojala jako autoterapii a průzkum toho, co dělá cvičení ásán s myslí, emocemi, tělem. Věnovala jsem se hlavně hatha józe, na kterou jsem si později udělala učitelský kurz. Po několika letech praxe hatha jógy jsem se začala věnovat dynamickým stylům, konkrétně Aštanga Vinjása józe (na kterou jsem absolvovala učitelský kurz v Rišikéši v Indii) a Prana Vashya józe. Kvůli intenzivnější osobní praxi jsem pak byla několikrát v Mysore, v jižní Indii. Aktuálně praktikuji obojí, jak hatha, tak aštanga vinjása jógu. V učení jsem si vytvořila přístup, ve kterém kombinuji jógu a fyzioterapii tak, aby bylo cvičení bezpečné a prospěšné. Tak, aby se co nejvíce rozvíjelo vnímání těla a pochopení základních principů jeho fungování.


V oblasti fyzioterapie mám desetiletou praxi a absolvovala jsem řadu odborných kurzů. Ty nejdůležitější a momentálně nejvíce využívané jsou pro mě kurz BPP (bazální posturální programy – terapie vycházející z vývojové kineziologie) a Metoda Ľudmily Mojžíšové (zaměřená na terapii funkční ženské sterility). Svou další cestu jako terapeutka vidím však hlavně v kraniosakrální terapii, která mi umožňuje pracovat celostně a jít k příčinám potíží. Od roku 2009 jsem absolvovala několik kurzů tady v ČR a od roku 2013 soustavně studuji pod Upledger Institute Interanational ve španělské Granadě.

V Jako doma se na vás budu těšit v hodinách Jógy s fyzioterapeutkou a Jógy s hlídáním dětí, případně na terapiích, či individuálních lekcích.