martina1.jpg

Martina

 

Jmenuji se Martina Víchová, jsem maminkou dvou holčiček a mou vášní se stala dětská fyzioterapie. Postupně jsem ve své práci začala zjišťovat, že často my fyzioterapeuté z nevědomosti řešíme motoriku dítěte způsoby, které nerespektují jejich přirozené dětské potřeby. Soustředíme se na dokonalé provedení pohybu a ne na PROŽITEK. Ale vývoj dítěte už od narození je celistvý a proto nemohu oddělovat fyzické tělo od pocitů, emocí a potřeb. Proto jsem se chtěla o těchto potřebách dozvědět více a přihlásila se na psychoterapeutický kurz k dánské psychoterapeutce Moně Lise Boyesen. Postupně jsem absolvovala další semináře u ruské psychoterapeutky Victorii Gureevy, abych se dozvěděla o potřebách starších dětí v různých fázích vývoje. Nyní studuji tradiční čínskou medicínu, kde se mi všechny poznatky krásně propojují a dávají ještě větší smysl.

První ze smyslů se u miminka rozvíjí rovnovážný systém a poté hmat. Proto v mé práci hraje zásadní význam DOTEK a vnímavý, hravý POHYB. Věřím, že společně s napojenými a vnímavými rodiči může být toto spojení pro miminko balzámem na jeho duši i tělo. Zejména, pokud si v rané fázi prošlo náročnými situacemi. V Jógamatce proto vedu skupinové kurzy dětských masáží s prvky 
fyzioterapie a cvičení Jóga pro mámy s batolátky.

Při individuálních i skupinových lekcích ráda pracuji metodou Dynamické neuromuskulární stabilizace prof. Koláře, Akrální koaktivační terapie nebo metodou Newborn movement assessment Michell Turner z Arizony. Vždy mě zajímá příběh a zkušenosti miminka, podle kterých volím terapii.