top of page
mimiaeva.jpg

Poporodní cvičení a diastáza

 

Kurz: Poporodní cvičení a diastáza 
Termín: 2. 1. - 27. 3. 2023 (13 lekcí)
Čas: pondělí 11:00 - 12:00
Místo: Jógamatka, Gorkého 44
Lektor: Eva Zukalová
Cena: 2 210 Kč 

Cena kurzu o 13ti setkáních je 2 210 Kč (lekce 170 Kč).Možnost zaplatit si první lekci (170,-) a pak se rozhodnout, jestli budete pokračovat. Náhrady za absence na jiných lekcích přes Sportimea.

Dotazy na jakodomajoga@gmail.com. Přihlášky na kurzy přes rezervační systém zde.

U poporodního cvičení jde o jemné cvičení zaměřené na specifické potřeby maminek po porodu vedené fyzioterapeutkou a mámou tří dětí.

Budeme pracovat s oblastí pánve, zaměříme se na aktivaci pánevního dna jemným cvičením a zařadíme jeho aktivaci do každodenních činností.

Budeme se věnovat zpevnění středu těla, které je po době těhotenství oslabené. Propojíme toto cvičení se správným prováděním denních činností jako je sed, stoj, chůze, zvedání miminka apod. Povíme si a ukážeme si, jak cvičit při diastáze.

Také se můžete těšit na jógové protažení oblastí, které jsou namáhané nošením miminka, dechová cvičení a závěrečnou relaxaci.

Lekce jsou vhodné po ukončeném šestinedělí, ale klidně se můžete přihlásit, i když jste rok po porodu. Na lekcích může být  přítomno vaše děťátko, ale cvičení bude zaměřené na vás, ženy. 

Přijďte využít sílu a motivaci při cvičení ve skupině stejně naladěných žen, sdílení je vítáno:)

Část věnovaná cvičení na diastázu - jde o specificky zaměřené cvičení na zlepšení diastázy (rozestup břišních svalů) vedené fyzioterapeutkou.

Je vhodné pro všechny, které o své diastáze ví, i pro ty, které trápí po porodu povislé bříško, bolestivá bedra či nezpevněný střed těla. Vhodné je začít cvičit po šestinedělí, ale i kdykoli později.

Děťátko můžete mít s sebou a cvičení si přizpůsobit sobě i jemu.

Zaměříme se na dech, správné provedení cviků na posílení středu těla a nastavení správného držení těla, uvolnění přetížených oblastí a také na každodenní návyky, které cvičení podpoří.

Pokud děti dovolí, na závěr se můžete těšit na krátkou relaxaci.

Těším se na vás!

Eva

bottom of page