Petra_19 _jogaPrerov_oo.jpg
Kurz: Ranní kraniosakrální jóga KURZ / OTEVŘENÉ LEKCE volná místa
Termín: 14. 9. - 14. 12. 2022 (13 lekcí)
Čas: středa 7:30 - 8:30
Místo: Jógamatka, Gorkého 44
Lektor: Petra Netuka
Cena: 2 210 Kč kurz / 190 Kč otevřená lekce

Cena kurzu o 13ti setkáních je  2 210 Kč (lekce 170 Kč).Možnost zaplatit si první lekci (170,-) a pak se rozhodnout, jestli budete pokračovat. Náhrady za absence na jiných lekcích přes Sportimea.

Cena otevřené lekce 190 Kč. Místo si rezervujete přes rozvrh. Platba v hotovosti přímo lektorce na lekci.

​Dotazy na jakodomajoga@gmail.com. Přihlášky na kurzy přes rezervační systém zde.

Základním smyslem kraniosakrální jógy je udělat maximum pro očistu a přirozeně léčivé fungování mysli i těla. K úvodnímu zklidnění se využívá tzv. klidový bod, což je pomůcka k zastavení mysli. Následuje cvičení ásan se speciálním pumpováním poplatné tomu, co v sezóně tělo potřebuje, a tak je kraniosakrální jóga jiná na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Sezónnost se projevuje i v následné thajské masáži. Aplikovaná meditace uzavírá hodinu tak, abyste si nabytý klid a získanou vyrovnanost mohli přenést do každodenního života.

 

Kraniosakrální jóga je vhodná pro každého i pro úplné začátečníky bez zkušeností s jógou.
Cvičení respektuje fyzické možnosti každého účastníka, probíhá v pohodovém a jemném tempu.  

 

Co to vlastně kraniosakrální jóga je?

Jedinečné spojení kraniosakrální terapie (ošetření neurokrania) a hatha jógy.

Všechno začalo před mnoha lety, kdy mladý lékař John E.Upledger asistoval u operace páteře a všiml si, že mícha pulzuje. Tato pulzace udává rytmus všem buňkám. Silně ovlivňuje homeostatické mechanismy těla - krevní cukr, hormonální činnost, ale i rytmus detoxikace buňek. Princip kraniosakrální jógy je jednoduchý, pomáhá upravit KRANIOSAKRÁLNÍ RYTMUS, aby byl pravidelný a silný, a tak dokáže vytvořit chemii radosti a posílit imunitu.

K úvodnímu zklidnění se využívá speciální pomůcky – tzv. KLIDOVÉHO BODU pro dosažení hlubokého stavu relaxace bez myšlenek. Jógová praxe vede k maximálnímu možnému uvolnění FASCIÍ, pojivových tkání od napětí.

V jógových ásanách se využívá speciální mudry-PUMPOVÁNÍ, prostřednictvím kterého spojuje blahodárné účinky jógy s možností pracovat s dechem života – prouděním látek v tkáních. Pumpování rozbíhá lymfatický a zároveň glymfatický systém. Toto pumpování dovoluje dovést do mozku chemii radosti, která se tam za normálních okolností v takové míře nedostane. Děje se to na základě proudění mozkomíšního moku, umožňujícího optimální fungování mozku a ozdravných funkcí těla. Tím se otevře možnost té nejpřirozenější detoxikace těla na světě.

THAJSKÁ MASÁŽ se dostala do Kraniosakrální jógy díky svému působení na páteř, kterou díky kývavému pohybu nejen rozkmitává, ale otvírá a uvolňuje.

 

Patří sem i APLIKOVÁNA MEDITACE, která je ponořením se do ticha, do světa, kde mlčí smysly, a my můžeme vnímat, kdo jsme.