DSC_5144_edited.jpg

LEKTORSKÝ KURZ GRAVIDJÓGY

PŘIPRAVUJEME NA JARO 2023

Kurz je určen lektorům jógy, kteří chtějí rozšířit svou kvalifikaci o práci s těhotnými ženami, dále porodním asistentkám, dulám a instruktorům pohybových aktivit pro těhotné.

Náš přístup k józe pro těhotné vychází z tradiční jógy, poznatků současné fyzioterapie, porodní asistence a psychologie. Každá z lektorek přináší do kurzu perspektivu své odbornosti i své osobní zkušenosti, jógové či mateřské.

Během dvou studijních víkendů představíme celistvý model jógového přístupu k těhotenství, k porodu i období po něm. Kurz obsahuje 28 hodin teorie, praxe a sebezkušenosti + samostudium a náslechové hodiny. Ukončen je praktickou zkouškou a diskusí ve skupině, předáním certifikátu o absolvování kurzu. 

e748b8af-2be1-4047-a2e5-4d285b08760b.jpg
Marie Meera

Narodila jsem se v Praze. Při studiu  překladatelství v Německu jsem absolvovala v roce 2006 dvouroční učitelský kurz jógy. V průběhu své učitelské praxe jsem si uvědomila důležitost individuálního přístupu ke svým studentům, a tak jsem v roce 2007 absolvovala roční kurz jógové terapie u svého budoucího manžela. Od té doby se snažím společně s ním žít a šířit moudrost jógy a jógové terapie. V roce 2009 jsme se rozhodli přestěhovat do jižní Indie. V Kérale jsme společně založili charitativní organizaci Arsha Yoga Gurukulam, která má za cíl šířit poslání jógy mezi místní prosté lidi, kteří jinak nemají šanci k józe přičichnout. Máme spolu dceru Gayatri.  A na jaře se vracíme jako vlaštovky domů do Čech…

Inspirací v mém životě jsou osobnosti od svatých indických mužů až po moji babičku a dceru. Ve volném čase, který mám díky své profesi asi stále:), ráda pozoruji, konverzuji, zpívám a tančím.

Marie Meera: Śakti Sādhana
Sobota 25.6. 9:00 – 12:00
Cena: 550 Kč

(Při účasti na obou workshopech Karanathových zvýhodněná cena 1 050 Kč; samostatně nedělní workshop Yoga Psychology 750 Kč)

Meeřin workshop bude veden v češtině.

 

Když jsem v roce 2006 absolvovala školení učitele jógy, ásana, pránájáma a relaxace – klasické jógové praktiky – stačily k vyrovnání mého fyzického, emocionálního a duševního stavu. Teprve po vstupu do manželského života, přestěhování do jiné země (někdy mi to připadá jako na jinou planetu) a zejména po narození mé dcery tato praxe nestačila. Začala jsem hledat něco, co by mě vyživovalo na jemnějším způsobem a naplňovalo na všech úrovních mé feminní osobnosti - jako manželku, matku, dceru a hlavně ženu. Cítila jsem, že nestačí mít jednu a tu samou praxi všech 30 dní v měsíci. Začala jsem si více všímat fyzických, emocionálních a duševních změn v průběhu měsíčního cyklu. Místo toho, abych je zanedbávala jako předtím, začala jsem je vnímat jako dary nebo siddhi (výjimečné síly), které mohu použít pro různé úkoly a situace.

Jakmile jsem začala žít ve spojení s přirozeným měsíčním cyklem, začala jsem také cítit hlubší spojení nejen se sebou a svými ženskými energiemi, ale i s ostatními ženami v mém životě a dokonce i se svými ženskými předky. Díky tomuto uznání jsem se k sobě i k ostatním začala chovat soucitněji a laskavěji. Objevila jsem sebelásku. Zjistila jsem, že ambice, výkonnost, konzum a orientace na cíl – zdroj štěstí v moderní společnosti – se staly bezvýznamnými a začaly převládat vlastnosti jako péče, vyživování, jemnost, která je však doprovázena pevností a silou.

Na tomto kurzu bych ráda jemně navedla ostatní ženy zpět ke spojení s původní ženskou přirozeností, zpět k jejich síle, kterou má v sobě každá z nás. Opětovným spojením s naší božskou ženskou přirozeností vytváříme bezpečný prostor, kde se mohou zahojit staré rány, kde mohou koexistovat protichůdné pocity a emoce, kde se může uvolnit staré a vytvořit se něco nového a magického.

6bf2825d-8324-4386-8eec-6974a3df8de4.jpg
Harilalji

je zakladatelem charitativní organizace ARSHA YOGA Gurukulam Charitable Trust, která sídlí v Kérale, jižní Indii a důraz klade na šíření tradiční indické moudrosti z oblasti jógy, jógové terapie a ájurvédy. Narodil se ve státě Kérala v prostředí tradiční indické rodiny. Po dosažení titulu Jógačárja, žil a učil jógu v ášramu svámího Šivanandy v Kérale, Dillí a Himalájích. Později studoval a praktikoval jógovou terapii na univerzitě pro jógu S-VYASA ve státě Karnataka. Evropu navštívil poprvé v roce 2001 na pozvání svých studentů. V současné době vede mezinárodní semináře a kurzy jógové terapie, dále poskytuje individuální jógovou terapii v Praze, Německu a Bulharsku. Většinu roku pobývá se svou českou ženou Meerou a dcerou v ášramu Arsha Yoga Gurukulam (www.arshayoga.org) v Indii. Jeho největší zálibou je studium filozofie védánty a kutilství. 

Harilalji: Yoga Psychology
Sunday 26.6. 9:00 – 15:30 (13:00 – 14:30 lunch break)
Price: 750 Kč

While participating on both workshops special price 1 050 Kč.

Workshop will be conducted in English with Meeraś support with Czech translation of some.


Into the mysteries of the mind that Rishis (the wisemen) were able to see and describe. The knowledge of mind is present in all aspects of life - yoga, Ayurveda, music, dance, rituals, economics, social life or politics -  and all such disciplines deal with the concept of mind only. This course is an attempt to collect the dissipated knowledge about mind and put it into a structure which is understandable to the modern mind. We will discuss about psychological hygiene. Yoga psychology analyses the deepest level of mind which is deeper than the sub-conscious as mentioned modern psychology.

This course helps you understand your mind and any mind-related issues present during yoga therapy.  This course will also give detailed training on anxiety and depression, stress management and strengthening of the immune system that becomes is useful when treating autoimmune diseases.

Harilalji has been working in yoga therapy for psychosomatic and psychological ailments since 2002.  His area of expertise is yoga psychology.  He has the skill of explaining this ancient science of yoga psychology to the modern mind without losing its essence.  In his lectures he differentiates modern psychology from yoga psychology in their approach of mind analysis without creating a contradiction. Harilalji has been conducting research in the field of Vedic psychology since 2000.